Tag Archives: Accuton

XTZ Sub 3X12

Subwoofer XTZ Sound 3X12

Są na świecie firmy, o których mało, kto słyszał, a ich oferta z czystym sumieniem warta jest przybliżenia. Choćby z tego powodu, że produkują niezwykłe zestawy głośnikowe. Takim przykładem jest szwedzka firma XTZ, która powstała w 2004 roku i specjalizująca się w systemach kina domowego. W swych konstrukcjach wykorzystuje podzespoły najbardziej cenionych producentów na świecie, takich jak SEAS, Peerless, Accuton i Bang & Olufson. Jej największy subwoofer to już nie jest tam jakiś, z reguły, półmetrowy sześcian, lecz potężna obudowa, bardziej przypominająca nagłośnienie estradowe niż element kina domowego. Po prostu, już na oglądających robi wrażenie.

 
Marten Django L black

Marten Django L

Szwedzka firma Marten opiera swoje produkty głównie na przetwornikach Accuton’a z ceramicznymi membranami oraz nisko- i wysokotonowymi głośnikami produkcji Seas. Umieszcza je w obudowach o bardzo ładnym wyglądzie i wysokiej jakości wykończeniu. W ten sposób jednoznacznie daje znać słuchaczowi, że są to produkty z najwyższej półki, spełniające oczekiwania dojrzałego audiofila. Jedna z jego serii Django to dwa modele: większy Django XL, który stał się bestsellerem, oraz jego mniejsza wersja – Django L.

 

Producenci głośników i przetworników

 
Estelon X Diamond

Estelon X Diamond

Estońska firma Estelon jest młodym producentem kolumn głośnikowych, gdyż powstała w roku 2006. Z tego powodu jej oferta jest ograniczona tylko do kilku modeli, ale za to w klasie hi-end (i ich ceny również). Jej głównym konstruktorem, a zarazem założycielem jest Alfred Vassilkow, mający bogate, bo ponad 25-letnie doświadczeniem w projektowaniu zespołów głośnikowych.

Estelon X Diamond to model flagowy posiadający bardzo rzadko spotykany głośnik wysokotonowy z kopułką diamentową. Oczywiście, jak prawie każdy tweeter tej klasy, napędzany jest neodymowym układem magnetycznym, a całość zamknięta w stosownej puszce. Głośnik ten, jak i pozostałe w tej kolumnie głośnikowej, pochodzi z bogatego asortymentu firmy Accuton.