Tag Archives: bass-refleks

Projekt V2002

Projekt kolumny głośnikowej V2002

Projekt V2002 to już propozycja dla wymagających melomanów. Zastosowano w nim głośniki znanego producenta Seas, który gwarantuje wysoką jakość brzmienia o szerokim pasmie przenoszenia. Jeśli wykorzystamy pozostałe elementy również bardzo dobrej jakości to śmiało tę konstrukcję można porównać do kolumn głośnikowych oferowanych w sklepach w cenie 5 – 6 tys. złotych.

Kolumna ta przeznaczona jest do odtwarzania każdego rodzaju muzyki w małych i średnich pomieszczeniach (do 40 m2).

 
Projekt V1002

Projekt kolumny głośnikowej V1002

Projekt V1002, podobnie jak V1001, jest to prosta kolumna głośnikowa, ale z dodaną rurą bass-refleks. Dzięki temu pasmo przenoszenia zostało obniżone do 60 Hz, co czyni ten zestaw głośnikowy uniwersalną konstrukcją do zastosowań w kameralnych pomieszczeniach. Bez potrzeby wspomagania subwooferem.

Duża efektywność kolumny głośnikowej pozwala na użycie wzmacniaczy niewielkiej mocy (max. 25W), by nagłośnić pokój o powierzchni 10-15 m2.

Zastosowany tu głośnik posiada ekranowany układ magnetyczny, czyli może pracować w pobliżu wszelkich urządzeń elektronicznych, nie wpływając na nich poprzez swoje pole elektromagnetyczne. Impedancja 8-omowa jest „przyjazna” dla każdego wzmacniacza.

 
Xavian Delizia

Xavian Delizia

Firma Xavian to znana w naszym kraju marka zespołów głośnikowych. Została ona założona przez Roberto Barlettę w 1995 roku, w historycznym i pięknym miejscu, w Pradze w Republice Czeskiej.

W ofercie tego producenta pojawił się nowy zestaw głośnikowy Xavian Delizia z serii Dolce Musica. Jest to kompaktowa kolumna podłogowa o nowoczesnym wyglądzie pochodzącym od popularnego Bonbonusa.
Większa objętość obudowy przekłada się na rozciągnięcie niskich częstotliwości, które dodatkowo wspierane są aluminiowym portem bass-refleksu skierowanym do przodu.
Muzyka jest bogata i dynamiczna, słucha się jej z przyjemnością także na wysokich poziomach głośności.
Dzięki tej uniwersalności Delizia nadaje się do budowy systemów stereo i kina domowego.