Tag Archives: BilletCore

YG Acoustics Carmel 2

YG Acoustics Carmel 2

W porównaniu do wcześniej opisywanego na naszych stronach modelu Sonja kolumna głośnikowa YG Acoustics Carmel 2 jest widocznym krokiem naprzód w technologii wytwarzania zarówno głośników, jak i obudowy. Ta ostatnia została wykonana z aluminium, stosowanego w lotnictwie, przy pomocy obrabiarek CNC, wykorzystując technologię FocusedElimination™ w celu uniknięcia rezonansu. Tradycyjna obudowa z płyt MDF wzmacniana jest wewnątrz wspornikami, a w tym modelu całość podzielono na 3 komory, zaś przednią ścianę, o grubości 35 mm, zgrabnie wygięto poszerzając podstawę. Całość ma czarne, lśniące wykończenie.

 
YG Acoustics Sonja 13

YG Acoustics Sonja 1.3

Kolumna głośnikowa YG Acoustics Sonja™ warta jest bliższego poznania nie tylko ze względu na jej formę, ale i zastosowane technologie, w tym materiał z którego zbudowana jest konstrukcja, czyli stop aluminium wykorzystywany w konstrukcjach lotniczych.
Jest to flagowy produkt amerykańskiej firmy YG Acoustics i reprezentuje wszystko to, co wiemy na temat projektowania zestawów głośnikowych. Zastosowane w niej innowacje obejmują przede wszystkim głośniki i zwrotnicę, do budowy której wykorzystano toroidalne cewki z rdzeniem powietrznym własnej produkcji (technologia ToroAir), uzyskując ultraniskie zniekształcenia.

Zestaw głośnikowy YG Acoustics Sonja ma ciekawą formę: są to trzy oddzielne moduły zbudowane z paneli aluminiowych, zamontowane pionowo, jedna na drugiej. Wykorzystano tutaj aluminium w postaci wielowarstwowej, a każdy moduł jest zoptymalizowany dla określonego zakresu częstotliwości, gwarantując znikome wibracje nawet przy wyjątkowo wysokich poziomach głośności. W nich umieszczono 5 głośników: tweeter z 1″ jedwabną kopułką zamontowany między dwoma 6-calowymi głośnikami średniotonowymi oraz dwa głośniki niskotonowe o średnicy 250 mm.