Tag Archives: birds eye maple

Wilson Benesch Series II Square One

Wilson Benesch Series II Square One

Właściwie wszystkie półkowe zestawy głośnikowe nie posiadają membran biernych, tak jak to nieraz bywa w większych kolumnach podłogowych oraz subwooferach. Wyjątkiem jest niewielka konstrukcja oferowana przez angielską firmę Wilson Benesch. To model Square One Seria 2, który zapewne będzie natchnieniem dla wielu konstruktorów do tworzenia projektów bardziej odbiegających od standardów.

 
Wilson Benesch Cardinal

Wilson Benesch Cardinal

Flagowym modelem firmy Wilson Benesch, brytyjskiego producenta, są kolumny głośnikowe Cardinal, będące najbardziej zaawansowanymi zestawami głośnikowymi w jego ofercie. Zbudowane na bazie włókien węglowych, z zastosowaniem systemu zaawansowanej technologii kompozytowej oraz aluminiowego chassis o wadze 35 kg, zapewniają najwyższą z możliwych jakość dźwięku.

Stworzono wyjątkową obudowę o olbrzymiej wewnętrznej objętości, łukowatym kształcie pozwalającym na osiągnięcie skomplikowanej wewnętrznej geometrii, skutecznie przeciwdziałającej falom stojącym. Kształt ten i geometria wskazują, że projekt kolumny głośnikowej zawiera w sobie elementy pochodzące z wielu poprzedników firmy Wilson Benesch, takich jak modele: A.C.T One, Bishop i Chimera.