Tag Archives: Dali

Dali Rubicon 8

Dali RUBICON 8

Firma Dali oferuje zestawy głośnikowe rodzinami, czyli w ramach jednej serii znajdziemy zarówno małe, półkowe, jak i większe podłogowe. Jedną z takich grup jest Rubicon, w której największą konstrukcją jest kolumna Rubicon 8. Posiada ona trzy 6,5-calowe przetworniki niskotonowe wyprodukowane przez DALI. Dwa dolne pracują jako niskotonowe, równolegle w przedziale pasma do 500Hz, ale środkowy przetwornik ma poszerzone spektrum do 800 Hz. Trzeci z nich, najwyżej umieszczony, spełnia rolę średniotonowego, grając w przedziale 800 – 2500Hz.

 
DALI Sub E-9 F

Subwoofer DALI Sub E-9 F

Producent DALI jest znany wśród fanów domowego nagłośnienia i kina domowego. Produkuje on również subwoofery, a wśród nich poniższy model, czyli Sub E-9 F. Jest to mniejsza wersja subwoofera Sub E-12 F.

Posiada on jeden głośnik niskotonowy o średnicy 9 cali, tj. 225 mm. Jego membrana wykonana jest z czystego aluminium, który zapewnia dużą sztywność i lekkość. Dodatkowo wyposażono go w duży układ magnetyczny napędzający 4-warstwową cewkę o długim skoku.

 
Dali Ikon 6 mk2

Dali Ikon 6 MK2

Od 1983 roku duńska firma DALI – Danish Audiophile Loudspeaker Industries opracowuje i produkuje, o charakterystycznym, skandynawskim wyglądzie, zespoły głośnikowe, w tym i przedstawiony poniżej model Dali Ikon 6 MK2, który otrzymał międzynarodową nagrodę EISA na rok 2010/2011. Stowarzyszenie EISA (skrót od ang. European Imaging and Sound Association – Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku) obejmuje 18 krajów i jest wyjątkowo cenioną nagrodą w dziedzinie sprzętu audiowizualnego. Głośniki Dali po raz pierwszy w historii zostały wyróżnione przez to prestiżowe stowarzyszenie.