Tag Archives: design

Proxima

Kolumny Proxima

Pierwsza Proxima inspirowana była tajemniczym monolitem z „Odyseji Kosmicznej 2001” S. Kubricka. Zaś inspiracją dla najnowszej wersji są strzeliste budynki Nowego Jorku przyszłości i wspaniałe kreacje stworzone przez Jean-Paul Gaultier do filmu gatunku science-fiction – „Piąty Element” Luca Bessona.

Obudowa Proximy tworzy zwartą bryłę. Główną jej część stanowi konstrukcja składająca się z 5. warstw: ściany przedniej, tylnej oraz trzech ram z MDF o różnych grubościach. Tworzą one wewnętrzną część ścian bocznych, dolnej i górnej, a połączone są ze sobą za pomocą dodatkowych elementów z HDF. Od zewnątrz  ściany  boczne i górna pokryte są dodatkowo warstwą paneli z MDF wykończonych skórą. Elementy te pełnią podwójną funkcję: tłumią drgania obudowy oraz są elementem dekoracyjnym.

 
Fonica F900 VIOLIN

Gramofon Fonica F900 VIOLIN

Pomysł produkcji gramofonów zrodził się w 2010 roku w głowie Radosława Łodziato, audiofila i managera. Szczęśliwie dla tej idei się złożyło, że uzyskała wsparcie Holdingu notowanego na GPW. Pierwszy okres to oczywiście kosztowne prace badawczo rozwojowe, za którymi stał potencjał kilku fabryk przemysłowych z rejonu Łodzi. Inauguracja działalności miała miejsce na targach Audio Show w Warszawie w 2012 roku.