Diapason Adamantes III para

click here Najczęściej spotykamy się z producentami zestawów głośnikowych z USA, Wielkiej Brytanii czy Skandynawii. Tym razem przedstawiamy typową włoską robotę, jaką reprezentuje firma Diapason. Jej oferta nie należy do bogatej, lecz wynika to z wyjątkowej umiejętności produkowania modeli, które przez wiele lat mogą konkurować dzięki swym atutom: niezwykłej konstrukcji i nowoczesnemu designowi.

watch

source link I własnie ta wielopłaszczyznowa obudowa jest bardzo charakterystyczna dla wszystkich produktów Diapason. Przypomina ona kształt diamentu, a przy okazji korzystnie wpływa na brzmienie redukując do minimum rezonanse wewnątrz skrzyni.

Kolumna Diapason Adamantes III 25th z serii Reference również nawiązuje do diamentu, nie tylko poprzez swój kształt, ale i nazwę (adamantes w języku starogreckim oznacza diament). W stosunku do poprzedniej wersji zmieniono kąt nachylenia przedniej ścianki, by zwiększyć grubość ścian, poprawić emisję dźwięku, jego harmonię i uzyskać większą kontrolę nad rezonansami. Producent nie używa tradycyjnych płyt MDF, lecz lite, naturalne drewno, co niestety, przekłada się na ich wysoką cenę.

 

Diapason Adamantes III

 

Głośnik niskotonowy posiada przeźroczystą membranę z polimeru (PMP – polymetylopenten) o średnicy 170 mm. Zastosowano tu technologię DDD (Diapason Direct Drive) czyli bezpośrednie podłączenie tego głośnika do wzmacniacza, bez potrzeby stosowania fitra dolnoprzepustowego w zwrotnicy. Takie rozwiązanie podnosi efektywność i wpływa korzystnie na relacje fazowe w całym zestawie.

Głośnik wysokotonowy to niewielki przetwornik z jedwabną kopułką i cewką o średnicy 20 mm włączony w tor górnoprzepustowy w zwrotnicy przewodami Van den Hul CS z beztlenowej miedzi pokrytej srebrem.

Firma rekomenduje dla zestawów Diapason Adamantes oryginalne standy: o wysokości 63 cm (3/P) w kształcie trzech drewnianych podpór oraz o wysokości 75 cm (2/B), wykonanych z ciężkiego metalu i drewna.

 

Diapason Adamantes 1 Diapason Adamantes 2 Diapason Adamantes 3

 

Dane techniczne:
Typ: 2-drożny, bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka z jedwabiu
Głośnik średnio-niskotonowy: 1 szt., membrana z polymetylopentenu o średnicy 170 mm (6,5″)
Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 20 kHz
Efektywność (1W/1 m): 91 dB
Impedancja: 6 Ohm
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 4.6 kHz
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 360 x 240 x 365 mm
Ciężar: 8,5 kg
Wykończenie: orzech Canaletto

Cena: ok. 18 300,00 zł za parę

Więcej informacji: http://www.diapason-italia.com/inglese/home.html

 

 
Przeczytaj także o:

http://pinlovely.com/?p=most-common-antidepressant-for-depression Monitor Audio GX100
Dobrze znana w naszym kraju firma Monitor Audio w swej szero...
where can I find celexa drug Naim Ovator S-600
Firma Naim jest znana nie tylko z produkcji wzmacniaczy i od...
click Morel Octave 6 Limited Edition
Firma Morel to izraelski producent przetworników (zarówno do...
source XTZ 99.25 LCR
Ten niewielki zestaw głośnikowy z trzeciej generacji Serii 9...
go to site Magico S1 MKII
Firma Magico znana jest ze swoich kolumn głośnikowych, w któ...
http://www.canadianearthinstitute.org/?c=buy-cheap-zithromax-online Sony SS-AR1
Firmę Sony nie trzeba nikomu przedstawiać. Ale mało kto w na...
http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2014/11/Diapason-Adamantes-III-para-600x476.jpghttp://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2014/11/Diapason-Adamantes-III-para-150x119.jpgPaweł AndrzejczakKolumny głośnikoweKolumny podstawkowe
Najczęściej spotykamy się z producentami zestawów głośnikowych z USA, Wielkiej Brytanii czy Skandynawii. Tym razem przedstawiamy typową włoską robotę, jaką reprezentuje firma Diapason. Jej oferta nie należy do bogatej, lecz wynika to z wyjątkowej umiejętności produkowania modeli, które przez wiele lat mogą konkurować dzięki swym atutom: niezwykłej konstrukcji i...