Diapason Adamantes III para

watch Najczęściej spotykamy się z producentami zestawów głośnikowych z USA, Wielkiej Brytanii czy Skandynawii. Tym razem przedstawiamy typową włoską robotę, jaką reprezentuje firma Diapason. Jej oferta nie należy do bogatej, lecz wynika to z wyjątkowej umiejętności produkowania modeli, które przez wiele lat mogą konkurować dzięki swym atutom: niezwykłej konstrukcji i nowoczesnemu designowi.

http://www.faeganspub.com/?f=bactrim-buy-US-online

source url I własnie ta wielopłaszczyznowa obudowa jest bardzo charakterystyczna dla wszystkich produktów Diapason. Przypomina ona kształt diamentu, a przy okazji korzystnie wpływa na brzmienie redukując do minimum rezonanse wewnątrz skrzyni.

taking bactrim while ttc Kolumna Diapason Adamantes III 25th z serii Reference również nawiązuje do diamentu, nie tylko poprzez swój kształt, ale i nazwę (adamantes w języku starogreckim oznacza diament). W stosunku do poprzedniej wersji zmieniono kąt nachylenia przedniej ścianki, by zwiększyć grubość ścian, poprawić emisję dźwięku, jego harmonię i uzyskać większą kontrolę nad rezonansami. Producent nie używa tradycyjnych płyt MDF, lecz lite, naturalne drewno, co niestety, przekłada się na ich wysoką cenę.

http://www.faeganspub.com/?f=can-you-buy-antibiotics-over-the-counter-in-USA  

Diapason Adamantes III

 

Głośnik niskotonowy posiada przeźroczystą membranę z polimeru (PMP – polymetylopenten) o średnicy 170 mm. Zastosowano tu technologię DDD (Diapason Direct Drive) czyli bezpośrednie podłączenie tego głośnika do wzmacniacza, bez potrzeby stosowania fitra dolnoprzepustowego w zwrotnicy. Takie rozwiązanie podnosi efektywność i wpływa korzystnie na relacje fazowe w całym zestawie.

Głośnik wysokotonowy to niewielki przetwornik z jedwabną kopułką i cewką o średnicy 20 mm włączony w tor górnoprzepustowy w zwrotnicy przewodami Van den Hul CS z beztlenowej miedzi pokrytej srebrem.

Firma rekomenduje dla zestawów Diapason Adamantes oryginalne standy: o wysokości 63 cm (3/P) w kształcie trzech drewnianych podpór oraz o wysokości 75 cm (2/B), wykonanych z ciężkiego metalu i drewna.

 

Diapason Adamantes 1 Diapason Adamantes 2 Diapason Adamantes 3

 

Dane techniczne:
Typ: 2-drożny, bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka z jedwabiu
Głośnik średnio-niskotonowy: 1 szt., membrana z polymetylopentenu o średnicy 170 mm (6,5″)
Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 20 kHz
Efektywność (1W/1 m): 91 dB
Impedancja: 6 Ohm
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 4.6 kHz
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 360 x 240 x 365 mm
Ciężar: 8,5 kg
Wykończenie: orzech Canaletto

Cena: ok. 18 300,00 zł za parę

Więcej informacji: http://www.diapason-italia.com/inglese/home.html

 

 
Przeczytaj także o:

follow link Triangle Signature Delta
Kolumna głośnikowa Triangle Signature Delta jest tańszą kons...
http://actiononaccess.org/?c=ciprofloxacin-250-mg-cost Dynaudio Excite X14
Dynaudio to duński, znany od 35 lat, producent zestawów głoś...
ciprofloxacin used for boils Dali RUBICON 8
Firma Dali oferuje zestawy głośnikowe rodzinami, czyli w ram...
http://actiononaccess.org/?c=azithromycin-500mg-price-UK Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand
Ta kolumna głośnikowa jest prawie największym modelem austri...
http://www.faeganspub.com/?f=doxycycline-cost-USA Jean-Marie Reynaud Euterpe Supreme
Francuski producent zestawów głośnikowych Jean-Marie Reynaud...
https://nepomak.org/?n=where-can-I-buy-cipro-in-the-UK TAD-CE1
Firma TAD (jej pełna nazwa to Technical Audio Devices Labora...
http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2014/11/Diapason-Adamantes-III-para-600x476.jpghttp://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2014/11/Diapason-Adamantes-III-para-150x119.jpgPaweł AndrzejczakKolumny głośnikoweKolumny podstawkoweDDD,Diapason,Diapason Direct Drive,PMP,polymetylopenten,przeźroczysta membrana,Reference,standy,Van den Hul
Najczęściej spotykamy się z producentami zestawów głośnikowych z USA, Wielkiej Brytanii czy Skandynawii. Tym razem przedstawiamy typową włoską robotę, jaką reprezentuje firma Diapason. Jej oferta nie należy do bogatej, lecz wynika to z wyjątkowej umiejętności produkowania modeli, które przez wiele lat mogą konkurować dzięki swym atutom: niezwykłej konstrukcji i...