Dynaudio Contour 20 para

Ciekawą konstrukcję dwudrożnego zestawu przedstawiła duńska firma Dynaudio A/S. Wyróżnia się ona kształtem: pozbawiona ostrych krawędzi obudowa zwężająca się ku bardzo głębokiemu tyłowi. Dodanie wszechobecnych obłości podkreśla nowoczesny kształt i nadaje jej bardziej dynamicznego wyglądu.

Dynaudio Contour 20 to konstrukcja dwudrożna. Głośnik średnio-niskotonowy 18W55 o średnicy membrany 18 cm, która jest wykonana z MSP (Magnesium Silicate Polymer), czyli stożek jest polipropylenowy z dodatkiem polimeru krzemianu magnezu. Kosz jest wykonany z aluminium, jak i cewka głośnika. Nowością w nim jest niesymetryczne pofalowanie dolnego zawieszenia (w kolorze żółtym pod membraną) oraz dodanie małej fali od wewnętrznej strony. Ma to na celu poprawienie kontroli jego ruchów w trakcie wibracji, a także uzyskanie bardziej symetrycznej reprodukcji dźwięku przy wyższych mocach i częstotliwościach. Przetwornik ten posiada dwa magnesy, by wzmocnić niskie tony, dynamikę i wydłużyć drogę pracy cewki, a tym samych zwiększyć wychylenie membrany.

 

 

Głośnik wysokotonowy to model Esostar 2 z kopułką o średnicy 28 mm (1,1 cala). Jest on ładnie wpasowany w przedni, aluminiowy panel o grubości 14 mm, będący nakładką na obudowę wykonaną z płyty MDF, wzmocnioną dwiema poprzeczkami. Skrzynka tego zestawu wykończona jest fornirem pokrytym 11 warstwami lakieru. Producent oferuje Dynaudio Contour 20 w 6 kolorach: Piano White, Piano Black, Walnut Satin, White Oak Satin oraz Bubinga i Rosewood. Na tylnej ścianie znajdują się jedna para złączy firmy Munfdorf i wylot tunelu bass-refleks. Jako podstawowe wyposażenie producent oferuje specjalne gąbki do zatykania portu BR.

 

 

Dane techniczne:

Typ: 2-drożna bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., model Esostar 2, kopułka o średnicy 28 mm
Głośnik średnio-niskotonowy: 1 szt., model 18W55, membrana MSP o średnicy 180 mm (7,1″)
Skuteczność (2.83V/1m): 86 dB
Impedancja: 4 Ohmy
Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 39 Hz – 23 kHz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2.2 kHz
Moc skuteczna RMS: 180 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 440 x 215 x 360 mm
Ciężar: 15,5 kg
Cena: 19 900 zł za parę

Strona producenta: https://www.dynaudio.com/home-audio/contour/contour-20
Przeczytaj także o:

http://www.faeganspub.com/?f=cost-of-pet-antibiotics Dayton Audio B652
Bardzo tanie kolumny Dayton Audio B652 to wyjątkowo prosta k...
order ampicillin 500mg online Wharfedale Jade 3
Produkty angielskiej firmy Wharfedale często mają zastosowan...
http://actiononaccess.org/?c=taking-ampicillin-while-breastfeeding Revel Performa3 M106
Obok mniejszego modelu M105 niżej omawiana kolumna głośnikow...
http://www.wanderingbears.co.uk/?w=can-I-buy-antibiotics-for-my-dog-over-the-counter Paradigm Mini Monitor v7
Na naszych stronach opisywaliśmy subwoofer firmy Paradigm z ...
buy cipro in Sioux Falls South Dakota SD USA TAD-CE1
Firma TAD (jej pełna nazwa to Technical Audio Devices Labora...
enter site Arabesque Minissimo
Firma Crystal Cable znana jest głównie z przewodów audio (w ...
http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2017/08/Dynaudio-Contour-20-para-600x428.jpghttp://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2017/08/Dynaudio-Contour-20-para-150x107.jpgPaweł AndrzejczakKolumny podstawkowe18W55,Esostar,Magnesium Silicate Polymer,MSP
Ciekawą konstrukcję dwudrożnego zestawu przedstawiła duńska firma Dynaudio A/S. Wyróżnia się ona kształtem: pozbawiona ostrych krawędzi obudowa zwężająca się ku bardzo głębokiemu tyłowi. Dodanie wszechobecnych obłości podkreśla nowoczesny kształt i nadaje jej bardziej dynamicznego wyglądu. Dynaudio Contour 20 to konstrukcja dwudrożna. Głośnik średnio-niskotonowy 18W55 o średnicy membrany 18 cm, która jest...