Tag Archives: Dynaudio

Dynaudio BM5 MK III

Dynaudio BM5 MKIII

Monitor bliskiego pola Dynaudio BM5 MKIII jest następcą wyjątkowo udanego modelu BM5A MKII. W stosunku do poprzednika posiada większy poziom SPL, szersze pasmo przenoszenia i wyższą moc wyjściową. Tak wyjątkowo duży poziom dynamiki (118 dB) i ręcznie wytwarzane głośniki sprawiają,że brzmi on o wiele lepiej niż inne, także droższe, monitory aktywne.

 
Dynaudio Excite X14

Dynaudio Excite X14

Dynaudio to duński, znany od 35 lat, producent zestawów głośnikowych, który od niedawna nie jest już duński, lecz… chiński. W październiku 2014 roku firma GoerTek Inc. nabyła większościowe udziały Dynaudio, w ten sposób przejmując kontrolę nad nią. Czy i jak bardzo ta zmiana wpłynie na ofertę sprzętu nagłaśniającego to czas pokaże. Na razie możemy przyjrzeć się jednym z obecnie produkowanych modeli, niewielkiej kolumnie podstawkowej – Dynaudio Excite X14.

 
Dynaudio Xeo 5

Kolumny bezprzewodowe Dynaudio XEO 5

Zestaw głośnikowy Dynaudio XEO 5, wraz z mniejszym modelem – XEO 3, to bezprzewodowy system głośnikowy klasy high-end opracowany przez duńskich inżynierów. Są to aktywne konstrukcje, czyli z wbudowanymi wzmacniaczami klasy D o mocy 50W każdy i cyfrowym odbiornikiem sygnału audio. Funkcję zwrotnicy pełnią odpowiednie procesory DSP filtrujące sygnał audio w poszczególnych torach przetworników. Całość sterowana jest małym pilotem (dołączany do każdej pary kolumn głośnikowych).

 

Producenci zestawów i głośników

Na całym świecie producenci kolumn i głośników stanowią bardzo liczną grupę. Dla łatwiejszego znalezienia danego wytwórcę podzieliliśmy ich na dwie grupy:


 

producenci zestawow producenci glosnikow

 

 

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym katalogiem sklepów i producentów sprzętu audio w Polsce.