Tag Archives: głośnik wstęgowy

XTZ 99 25 Black

XTZ 99.25 LCR

Ten niewielki zestaw głośnikowy z trzeciej generacji Serii 99 to przykład połączenia dwóch głośników wysokiej jakości dwóch, różnych producentów: wysokotonowy, wstęgowy Fountek oraz średnio-niskotonowy SEAS Excel. I jak to firma XTZ stwierdza: „oba głośniki tworzą razem doskonale wyważony i precyzyjny dźwięk, który pozwoli Ci wykryć każdy szczegół swojej ulubionej muzyki lub filmu”. Głośniki wstęgowe mają opinie najszlachetniejszych wśród tweeterów, gdyż są w stanie wygenerować sygnał z dużą dokładnością i dynamiką. Więcej o tych przetwornikach na stronie: http://loudspeaker.pl/glosniki-wysokotonowe/

 
Raidho C21

Raidho C 2.1

Model Raidho C 2.1 jest najmniejszą kolumną podłogową w ofercie tego duńskiego producenta. Jej uwodzicielski design z pięknymi proporcjami i wspaniałym brzmieniem jednoznacznie wskazuje na bardzo przemyślaną konstrukcję. To jest własnie to, czego audiofil potrzebuje: nacieszyć swe uszy i oczy zarazem.

 

Zeta Zero – wywiad z ich konstruktorem – cz. 2

Poniżej publikujemy drugą część rozmowy z p. Tomaszem Rogulą, konstruktorem znanych już nie tylko w Polsce, ale i na świecie hi-endowych kolumn głośnikowych ZETA ZERO. Niedawno marka ta pojawiła się na rynkach zagranicznych, jak i m. in. na liście topowych hi-endowych kolumn głośnikowych publikowanej przez znany amerykański audiofilski portal  HigherFi. Także twórcy, bodajże najdroższego, wzmacniacza – legendarnej PIVETTA za ok. 1,5 miliona Euro, określili je na swej włoskiej stronie najlepszymi w ich opinii kolumnami głośnikowymi.

 
glosniki wysokotonowe kopułkowe

Głośniki wysokotonowe

Głośniki wysokotonowe są niezbędnym elementem każdego zestawu głośnikowego, jeśli chcemy uzyskać soczyste, klarowne i wyraziste brzmienie. Montowane są też w głośnikach szerokopasmowych jako komponent na stale zamocowany, z reguły pośrodku membrany głośnika średnio-niskotonowego. Znawcy nagłośnienia w samochodzie również doskonale wiedzą, że bez tego głośnika system audio jest mało wartościowy i mało przyjemne jest wtedy słuchanie muzyki.

Głośniki wysokotonowe, zwane, z języka angielskiego, też tweeterami, najczęściej występują w trzech typach: piezoelektryczny, kopułkowy i wstęgowy.

 
MartinLogan Motion 40

MartinLogan Motion 40

MartinLogan to amerykański producent, który zasłynął dzięki swym zestawom głośnikowym wykorzystujących bardzo charakterystyczne przetworniki elektrostatyczne, pełniące role głośników wysoko- i średniotonowych. Niedawno swoją ofertę powiększył o „tradycyjne” kolumny Motion 40 oraz jego mniejsi i starsi członkowie rodziny Motion®. A i w nich zastosowano nietypowy głośnik wysokotonowy na podstawie własnej technologii.

Tenże tweeter Folded Motion™, po części wykorzystujący znaną już w ultrawysokich głośnikach wstęgowych technologię, charakteryzuje się bardzo szybką reakcją oraz bardzo dużą powierzchnią czynną (8-krotnie większą niż 1-calowy głośnik kopułkowy).