Kaiser Kawero! Classic

get link Są na świecie producenci zestawów głośnikowych, którzy nie mają zbyt bogatej oferty, nieraz ograniczonej do paru modeli, z niewielkim pomieszczeniem montażowym, a jednak wyrobili sobie znakomitą markę wśród audiofili. Wcześniej pisaliśmy o takiej firmie, Boenicke, a teraz przedstawiamy niemiecką firmę Kaiser GmbH z Untergriesbach, w pobliżu Austrii.
Jej najbardziej znaną konstrukcją jest kolumna podłogowa Kawero! Classic o wyglądzie daleko odbiegającym od obecnych trendów. Taka, kanciasta skrzynka z nadbudówką, w której znajduje się głośnik wysokotonowy. Lecz cały kunszt konstruktorski inżyniera Rainera Webera uwidacznia się w jej wnętrzu. Jest to typowy przykład kolumny głośnikowej, której nie wolno oceniać jedynie po wyglądzie.

buy generic flagyl online

bactrim cost without insurance W Kaiser Kawero! Classic jako tweeter użyto wstęgowy przetwornik RAAL 70-20 XR wykonany na zamówienie u producenta w Serbii. Wykorzystuje on transformator, w którym nawinięto przewód ze stopu złota, srebra i palladu. Całość zamknięto w osobnej skrzynce na szczycie kolumny. Jej położenie można regulować do przodu i do tyłu w celu lepszego dopasowania rozprzestrzeniania się dźwięku wraz z poniższym głośnikiem średniotonowym (uzyskanie tzw. neutralnego balansu tonalnego). Ułatwia to brak mocowania modułu i elastyczny przewód sygnałowy podłączony z tyłu.

ciprofloxacin prices UK  

enter site Kaiser tweeter

buy augmentin 635mg tablets  

buy flagyl online Wroclaw Z przodu znajduje się również 7-calowy głośnik średniotonowy duńskiej firmy Audiotechnology, z membraną złożoną z warstw włókna węglowego i papieru. Zaś na tylnej ścianie producent umieścił radiator pasywny o średnicy 8 cali, który został dostrojony do pasma średnio-niskotonowego oraz głośnik niskotonowy o średnicy 250 mm. Wykorzystanie tej pasywnej membrany w częstotliwościach niższej średnicy spowodowało uzyskanie większej liniowości pasma przenoszenia i podniosło efektywność zestawu do 92 dB.

go here  

Kaiser membrana

 

Zwrotnicę kolumny głośnikowej wykonano z bardzo wysokiej jakości elementów: kondensatory Mundorf i cewki DUELUND. Podobnie jak terminal w formie pojedynczej pary złączy. Jednak nie ma możliwości podłączenia w układzie BiWiring i biamping (dostępne jedynie za dopłatą).

Cała obudowa jest wykonana z Panzerholz („Tankwood”). Jest to drewno warstwowe złożone z forniru i blachy, sklejonych (prasowanych pod wysokim ciśnieniem) na przemian. W tym przypadku wykorzystano sklejkę, kauczuk i włókno szklane, by zmniejszyć drgania własne. Jest to materiał znany ze swej wytrzymałości i kuloodporności. Posiada zarazem bardzo dużą gęstość, więc i waga kolumny Kaiser Kawero! Classic jest niezwykła: 99 kg każda sztuka.

 

Kaser tankwood

 

Dane techniczne

Typ: 3-drożny, z membraną pasywną
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., wstęga o szer. 2,5″
Głośnik średniotonowy: 1 szt., membrana o średnicy 7″ (180 mm)
Głośnik niskotonowy: 1 szt., membrana o średnicy 10″ (250 mm)
Membrana pasywna: 1 szt., membrana o średnicy 8″ (200 mm)
Pasmo przenoszenia: 25 Hz – 60 kHz
Efektywność(2,83 V/1 m): 92 dB
Impedancja: 6 Ohm
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 121 x 33 x 49 cm
Waga: 99 kg/szt.

Cena: 56 000 – 68 000 USD/para

Więcej informacji: http://www.kaiser-acoustics.com/en/speakers/classic/classic.html

 
Przeczytaj także o:

go to site Vithone Paradise
Zestawy naścienne Vithone Paradise to niezwykłe kolumny głoś...
purchase antibiotics from Canada Dynaudio Excite X14
Dynaudio to duński, znany od 35 lat, producent zestawów głoś...
where to buy amoxicillin in Australia Tannoy Revolution XT 6F
W skład serii Revolution XT szkockiej firmy Tannoy wchodzą d...
buy metronidazole online Australia Paradigm Mini Monitor v7
Na naszych stronach opisywaliśmy subwoofer firmy Paradigm z ...
http://www.faeganspub.com/?f=amoxicillin-250mg-price-USA Epos K1
Firma Epos była do tej pory znana z produkcji zestawów Elan,...
enter MBL 101 X-treme
Na codzień mamy do czynienia z zestawami, które promieniują ...
http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2014/12/Kaiser-Kawero-Classic-600x394.jpghttp://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2014/12/Kaiser-Kawero-Classic-150x99.jpgPaweł AndrzejczakKolumny głośnikoweKolumny podłogoweDUELUND,membrana pasywna,Mundorf,Panzerholz,RAAL,Tankwood
Są na świecie producenci zestawów głośnikowych, którzy nie mają zbyt bogatej oferty, nieraz ograniczonej do paru modeli, z niewielkim pomieszczeniem montażowym, a jednak wyrobili sobie znakomitą markę wśród audiofili. Wcześniej pisaliśmy o takiej firmie, Boenicke, a teraz przedstawiamy niemiecką firmę Kaiser GmbH z Untergriesbach, w pobliżu Austrii. Jej najbardziej znaną...