Kaiser Kawero! Classic

http://premiumflooringsolutions.co.uk/?p=celexa-20-mg-buy-online-Berlin Są na świecie producenci zestawów głośnikowych, którzy nie mają zbyt bogatej oferty, nieraz ograniczonej do paru modeli, z niewielkim pomieszczeniem montażowym, a jednak wyrobili sobie znakomitą markę wśród audiofili. Wcześniej pisaliśmy o takiej firmie, Boenicke, a teraz przedstawiamy niemiecką firmę Kaiser GmbH z Untergriesbach, w pobliżu Austrii.
Jej najbardziej znaną konstrukcją jest kolumna podłogowa Kawero! Classic o wyglądzie daleko odbiegającym od obecnych trendów. Taka, kanciasta skrzynka z nadbudówką, w której znajduje się głośnik wysokotonowy. Lecz cały kunszt konstruktorski inżyniera Rainera Webera uwidacznia się w jej wnętrzu. Jest to typowy przykład kolumny głośnikowej, której nie wolno oceniać jedynie po wyglądzie.

source

http://loudspeaker.pl/?l=flagyl-antibiotic-for-sale W Kaiser Kawero! Classic jako tweeter użyto wstęgowy przetwornik RAAL 70-20 XR wykonany na zamówienie u producenta w Serbii. Wykorzystuje on transformator, w którym nawinięto przewód ze stopu złota, srebra i palladu. Całość zamknięto w osobnej skrzynce na szczycie kolumny. Jej położenie można regulować do przodu i do tyłu w celu lepszego dopasowania rozprzestrzeniania się dźwięku wraz z poniższym głośnikiem średniotonowym (uzyskanie tzw. neutralnego balansu tonalnego). Ułatwia to brak mocowania modułu i elastyczny przewód sygnałowy podłączony z tyłu.

 

Kaiser tweeter

 

Z przodu znajduje się również 7-calowy głośnik średniotonowy duńskiej firmy Audiotechnology, z membraną złożoną z warstw włókna węglowego i papieru. Zaś na tylnej ścianie producent umieścił radiator pasywny o średnicy 8 cali, który został dostrojony do pasma średnio-niskotonowego oraz głośnik niskotonowy o średnicy 250 mm. Wykorzystanie tej pasywnej membrany w częstotliwościach niższej średnicy spowodowało uzyskanie większej liniowości pasma przenoszenia i podniosło efektywność zestawu do 92 dB.

 

Kaiser membrana

 

Zwrotnicę kolumny głośnikowej wykonano z bardzo wysokiej jakości elementów: kondensatory Mundorf i cewki DUELUND. Podobnie jak terminal w formie pojedynczej pary złączy. Jednak nie ma możliwości podłączenia w układzie BiWiring i biamping (dostępne jedynie za dopłatą).

Cała obudowa jest wykonana z Panzerholz („Tankwood”). Jest to drewno warstwowe złożone z forniru i blachy, sklejonych (prasowanych pod wysokim ciśnieniem) na przemian. W tym przypadku wykorzystano sklejkę, kauczuk i włókno szklane, by zmniejszyć drgania własne. Jest to materiał znany ze swej wytrzymałości i kuloodporności. Posiada zarazem bardzo dużą gęstość, więc i waga kolumny Kaiser Kawero! Classic jest niezwykła: 99 kg każda sztuka.

 

Kaser tankwood

 

Dane techniczne

Typ: 3-drożny, z membraną pasywną
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., wstęga o szer. 2,5″
Głośnik średniotonowy: 1 szt., membrana o średnicy 7″ (180 mm)
Głośnik niskotonowy: 1 szt., membrana o średnicy 10″ (250 mm)
Membrana pasywna: 1 szt., membrana o średnicy 8″ (200 mm)
Pasmo przenoszenia: 25 Hz – 60 kHz
Efektywność(2,83 V/1 m): 92 dB
Impedancja: 6 Ohm
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 121 x 33 x 49 cm
Waga: 99 kg/szt.

Cena: 56 000 – 68 000 USD/para

Więcej informacji: http://www.kaiser-acoustics.com/en/speakers/classic/classic.html

 
Przeczytaj także o:

http://www.canadianearthinstitute.org/?c=what-is-the-strongest-oral-antibiotic Monitor Audio GX100
Dobrze znana w naszym kraju firma Monitor Audio w swej szero...
http://wangka.com.au/?w=buy-flagyl-in-Luxembourg Paradigm Mini Monitor v7
Na naszych stronach opisywaliśmy subwoofer firmy Paradigm z ...
source site Joseph Audio Pulsar
Firma Joseph Audio to u nas mało znana firma rodem ze stanu ...
antidepressant drugs generalized anxiety disorder Marten Django L
Szwedzka firma Marten opiera swoje produkty głównie na przet...
follow site Bryston Middle T
Firma Bryston Limited z Kanady to głównie producent wysokiej...
get link Morel Octave 6 Limited Edition
Firma Morel to izraelski producent przetworników (zarówno do...
http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2014/12/Kaiser-Kawero-Classic-600x394.jpghttp://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2014/12/Kaiser-Kawero-Classic-150x99.jpgPaweł AndrzejczakKolumny głośnikoweKolumny podłogowe
Są na świecie producenci zestawów głośnikowych, którzy nie mają zbyt bogatej oferty, nieraz ograniczonej do paru modeli, z niewielkim pomieszczeniem montażowym, a jednak wyrobili sobie znakomitą markę wśród audiofili. Wcześniej pisaliśmy o takiej firmie, Boenicke, a teraz przedstawiamy niemiecką firmę Kaiser GmbH z Untergriesbach, w pobliżu Austrii. Jej najbardziej znaną...