Konwerter CSR D2

Konwertery DAC/ADC to urządzenia dość często stosowane przez audiofili. Są to przetworniki, które zmieniają sygnał audio z postaci cyfrowej na analogową (DAC), lub odwrotnie (ADC).

Najczęściej taki konwerter DAC jest samodzielnym urządzeniem przetwarzającym sygnał cyfrowy na analogowy, który następnie zostaje skierowany do wzmacniacza audio. Dlatego też posiada wejścia cyfrowe np. koaksjalne, optyczne, USB oraz wyjście analogowe w postaci RCA lub XLR, itp.

Konwerter D-2 jest przykładem wzorcowej rzetelności w zakresie sposobów zasilania oraz egzekucji wyjściowych układów analogowych. Przetwornik scalony wykorzystany w D-2 umożliwia konwersję w formacie CD AUDIO 16bit/44.1kHz, PRO-AUDIO 16, 18, 20, 24bit/48kHz, DVD AUDIO 24bit/96kHz. Układy wejściowe przetwornika akceptują poziom transmisji SPDIF.

Zasilacz konwertera D-2 wyposażony jest w specjalnie przygotowany wielosekcyjny transformator toroidalny o mocy 200W, którego uzwojenia osłonięte zostały ekranami Faraday’a ograniczającymi spektrum zakłóceń. Wysokiej klasy niskoimpedancyjne kondensatory o łącznej pojemność 200.000 uF stanowią układ filtrujący zasilaczy zbudowanych w oparciu o diody typu FRED. Poszczególne napięcia dla każdej z sekcji stabilizowane są za pomocą hybrydowych regulatorów napięcia z serii UPVR o rekordowo małej impedancji, bardzo dużej szybkości i szumach własnych na ekstremalnie niskim poziomie. Tego rodzaju topologia umożliwia osiągnięcie lepszych parametrów zasilania niż przy wykorzystaniu akumulatorów. W rezultacie konwerter D-2 oferuje naturalne bardzo precyzyjne przetwarzanie. Wielu użytkowników podkreśla iż to urządzenie w minimalnym stopniu posiada określoną własną „osobowość” odkrywając wiele niuansów odtwarzanych nagrań.

 

Konwerter CSR D2 tyl

 

D-2 nie jest jedynym przetwornikiem analogowo-cyfrowym w ofercie Chris Sound Research. Wyższe miejsce zajmuje urządzenie z oznaczeniem D-1.
Więcej informacji: http://hifijaity.pl/produkt/d-2-digital-to-analog-converter/

 

 

http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2014/10/Konwerter-CSR-D2-600x400.jpghttp://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2014/10/Konwerter-CSR-D2-150x100.jpgPaweł AndrzejczakPolecamyADC,analog to digital,CSR,DAC,digital to analog,konwerter
Konwertery DAC/ADC to urządzenia dość często stosowane przez audiofili. Są to przetworniki, które zmieniają sygnał audio z postaci cyfrowej na analogową (DAC), lub odwrotnie (ADC). Najczęściej taki konwerter DAC jest samodzielnym urządzeniem przetwarzającym sygnał cyfrowy na analogowy, który następnie zostaje skierowany do wzmacniacza audio. Dlatego też posiada wejścia cyfrowe np....