Rogers LS5-9

Najsłynniejsze monitory wszech czasów – Rogers LS3/5a, zbudowane w oparciu o  wytyczne inżynierów BBC – zrewolucjonizowały nie tylko technikę studyjną. Były i nadal są monitorami o najbardziej liniowej charakterystyce w odtwarzaniu każdego aspektu treści muzycznej. Głośniki te, współpracujące z dobrze dobranym wzmacniaczem, głównie w zakresie impedancji i wymaganej mocy – są fotografią źródła. Oszałamiający sukces głośników LS3/5a o wielkości pudełek na buty zachęcił inżynierów z BBC Research Department do zbudowania kolejnych, większych wersji  tych monitorków. Tak powstały Rogers LS5/8.

W 1983 roku w kontekście nowych technik pomiarowych, pojawienia się komputerów, mierników laserowych – zebrano dotychczasowe doświadczenia, skorygowano i uściślono wcześniejsze pomiary w celu stworzenia nowego modelu monitorów, doskonalszych pod względem technicznym, wierniejszych w zakresie brzmieniowym, tańszych i bardziej funkcjonalnych niż LS3/5 i LS5/8. W pracach tych uwzględniono także funkcję czasu eksploatacji głośników. A konkretnie – kwestię kleju, żywic, którymi nasączano brzozową sklejkę obudów, wytrzymałość i trwałość jedwabnych powłok kopułek. I tak wydłużono czas, w którym parametry owych głośników pozostawały na niezmienionym i porównywalnym z dniem ich budowy poziomie.  Mowa o głośnikach zbudowanych dla BBC na licencji Rogersa. Tak powstał model Rogers LS5/9.

Dokładnie 30 lat po premierze – w laboratorium Rogersa, rewitalizowano legendarne LS5/9. Ich najnowsza, prezentowana tutaj wersja – uwzględnia upływ 30 lat a zarazem niewzruszoność ich konstrukcji na upływający czas. Ich idea, założenia, kształt – pozostały niezmienione. Do kolejnej ich edycji użyto materiały bardziej odporne na warunki zewnętrzne i działania mechaniczne, zastosowano precyzyjniej dobrane pod względem parametrów podzespoły elektroniczne.

Inżynierowie z BBC Research Department chcieli „oderwać” dźwięk od kierunkowo ustawionych monitorów. Eksperymentowali z nagraniami mono głosu ludzkiego tak manipulując fazowością w zwrotnicach by kierunkowość dochodzenia dźwięku w pełni odpowiadała doświadczeniu znanemu z codzienności. Bo jeśli odwrócimy się do swoich rozmówców i prowadzimy z nimi rozmowę, to ich głosy płynnie, naturalnie, harmonijnie „wysuwają” się z otoczenia dźwiękowego i wtapiają się w to otoczenie, integrują się z nim i ulegają pełnej homogenizacji, a nie dają się słyszeć jako wykrojone, ostro zarysowane plamy dźwiękowe obarczone kierunkowością. W Rogers LS5/9 ten efekt naturalności tła dźwiękowego jest jedną z naczelnych kategorii klasyfikujących te głośniki do wiernych reproduktorów prawdziwego brzmienia.

 

Dane techniczne:
Dwudrożne, basrefleks
Zakres częstotliwości: 50 Hz – 16kHz (+/-3dB)
Głośnik nisko-średniotonowy 200 mm
Głośnik wysokotonowy 34 mm
Skuteczność: 87 dB przy 2,83V@1m
Impedancja nominalna: 8 Ohm
Zalecany zakres mocy wzmacniacza: 15-100 W/kanał
Wykończenie: drewno różane
Wymiary: 275x460x285 mm
Waga: 13 kg/sztuka

 

Więcej informacji: http://hifijaity.pl/
Przeczytaj także o:

http://www.wanderingbears.co.uk/?w=ciprofloxacin-500-mg-oral-tablet Parawan akustyczny
Parawan akustyczny powstał z myślą o tych, którzy nie mają m...
http://www.faeganspub.com/?f=can-you-buy-amoxicillin-over-the-counter-in-UK Nowe kable głośnikowe firmy KBL Sound
Kable głośnikowe Red Eye Ultimate Z wielką przyjemnością ...
see Kolumny głośnikowe JAF
JAF jest polską manufakturą wytwarzającą zespoły głośnikowe....
azithromycin 500mg price Aktywne kolumny głośnikowe Kruger&Matz
Z myślą o wszystkich tych, którzy oprócz dobrego brzmienia z...
enter site Kable głośnikowe Zodiac
Nowa seria Zodiac ze środkowego segmentu cenowego oferty KBL...
buy flagyl online Istanbul Zestawy głośnikowe Exelion
Włoska manufaktura Exelion, mająca swoją siedzibę w Abruzji ...
http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2015/06/Rogers-LS5-9-600x519.jpghttp://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2015/06/Rogers-LS5-9-150x130.jpgPaweł AndrzejczakPolecamyBBC Research Department,LS3/5,LS5/8
Najsłynniejsze monitory wszech czasów – Rogers LS3/5a, zbudowane w oparciu o  wytyczne inżynierów BBC - zrewolucjonizowały nie tylko technikę studyjną. Były i nadal są monitorami o najbardziej liniowej charakterystyce w odtwarzaniu każdego aspektu treści muzycznej. Głośniki te, współpracujące z dobrze dobranym wzmacniaczem, głównie w zakresie impedancji i wymaganej mocy...