Rogers LS5-9

price of amoxicillin UK Najsłynniejsze monitory wszech czasów – Rogers LS3/5a, zbudowane w oparciu o  wytyczne inżynierów BBC – zrewolucjonizowały nie tylko technikę studyjną. Były i nadal są monitorami o najbardziej liniowej charakterystyce w odtwarzaniu każdego aspektu treści muzycznej. Głośniki te, współpracujące z dobrze dobranym wzmacniaczem, głównie w zakresie impedancji i wymaganej mocy – są fotografią źródła. Oszałamiający sukces głośników LS3/5a o wielkości pudełek na buty zachęcił inżynierów z BBC Research Department do zbudowania kolejnych, większych wersji  tych monitorków. Tak powstały Rogers LS5/8.

follow link

source W 1983 roku w kontekście nowych technik pomiarowych, pojawienia się komputerów, mierników laserowych – zebrano dotychczasowe doświadczenia, skorygowano i uściślono wcześniejsze pomiary w celu stworzenia nowego modelu monitorów, doskonalszych pod względem technicznym, wierniejszych w zakresie brzmieniowym, tańszych i bardziej funkcjonalnych niż LS3/5 i LS5/8. W pracach tych uwzględniono także funkcję czasu eksploatacji głośników. A konkretnie – kwestię kleju, żywic, którymi nasączano brzozową sklejkę obudów, wytrzymałość i trwałość jedwabnych powłok kopułek. I tak wydłużono czas, w którym parametry owych głośników pozostawały na niezmienionym i porównywalnym z dniem ich budowy poziomie.  Mowa o głośnikach zbudowanych dla BBC na licencji Rogersa. Tak powstał model Rogers LS5/9.

can you buy flagyl online Dokładnie 30 lat po premierze – w laboratorium Rogersa, rewitalizowano legendarne LS5/9. Ich najnowsza, prezentowana tutaj wersja – uwzględnia upływ 30 lat a zarazem niewzruszoność ich konstrukcji na upływający czas. Ich idea, założenia, kształt – pozostały niezmienione. Do kolejnej ich edycji użyto materiały bardziej odporne na warunki zewnętrzne i działania mechaniczne, zastosowano precyzyjniej dobrane pod względem parametrów podzespoły elektroniczne.

go Inżynierowie z BBC Research Department chcieli „oderwać” dźwięk od kierunkowo ustawionych monitorów. Eksperymentowali z nagraniami mono głosu ludzkiego tak manipulując fazowością w zwrotnicach by kierunkowość dochodzenia dźwięku w pełni odpowiadała doświadczeniu znanemu z codzienności. Bo jeśli odwrócimy się do swoich rozmówców i prowadzimy z nimi rozmowę, to ich głosy płynnie, naturalnie, harmonijnie „wysuwają” się z otoczenia dźwiękowego i wtapiają się w to otoczenie, integrują się z nim i ulegają pełnej homogenizacji, a nie dają się słyszeć jako wykrojone, ostro zarysowane plamy dźwiękowe obarczone kierunkowością. W Rogers LS5/9 ten efekt naturalności tła dźwiękowego jest jedną z naczelnych kategorii klasyfikujących te głośniki do wiernych reproduktorów prawdziwego brzmienia.

https://nepomak.org/?n=buy-tetracycline-250mg-UK  

buy doxycycline for pigeons Dane techniczne:
Dwudrożne, basrefleks
Zakres częstotliwości: 50 Hz – 16kHz (+/-3dB)
Głośnik nisko-średniotonowy 200 mm
Głośnik wysokotonowy 34 mm
Skuteczność: 87 dB przy 2,83V@1m
Impedancja nominalna: 8 Ohm
Zalecany zakres mocy wzmacniacza: 15-100 W/kanał
Wykończenie: drewno różane
Wymiary: 275x460x285 mm
Waga: 13 kg/sztuka

go site  

Więcej informacji: http://hifijaity.pl/
Przeczytaj także o:

https://nepomak.org/?n=price-of-metronidazole-no-insurance Konwerter DAC CSR D-2
Konwertery DAC/ADC to urządzenia dość często stosowane przez...
buy metronidazole UK online Przedwzmacniacz Phenom
Przedwzmacniacz Phenom zrealizowany został w konfiguracji du...
http://actiononaccess.org/?c=can-I-take-antibiotics-with-dairy-products Absorbery BIG FOOT
Właściwa izolacja sprzętu audio od drgań jest wciąż bardzo n...
click Zestawy głośnikowe Exelion
Włoska manufaktura Exelion, mająca swoją siedzibę w Abruzji ...
go to link Divine Acoustics Elektra 3
Kolumna podłogowa Divine Acoustics Elektra 3 posiada dość ni...
antibiotics cost Canada Davone Tulip
Davone Tulip to małe 2.5-drożne kolumny podłogowe w obudowie...
http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2015/06/Rogers-LS5-9-600x519.jpghttp://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2015/06/Rogers-LS5-9-150x130.jpgPaweł AndrzejczakPolecamyBBC Research Department,LS3/5,LS5/8
Najsłynniejsze monitory wszech czasów – Rogers LS3/5a, zbudowane w oparciu o  wytyczne inżynierów BBC - zrewolucjonizowały nie tylko technikę studyjną. Były i nadal są monitorami o najbardziej liniowej charakterystyce w odtwarzaniu każdego aspektu treści muzycznej. Głośniki te, współpracujące z dobrze dobranym wzmacniaczem, głównie w zakresie impedancji i wymaganej mocy...