Mordaunt-Short Performance 9

Mordaunt-Short to angielski producent zestawów głośnikowych, głównie z myślą o użytkownikach systemów kina domowego, który jest na rynku prawie od 50 lat. Najbardziej znane są jego niewielkie kolumny półkowe, ale w swojej ofercie posiada też subwoofery. Najbardziej charakterystyczny z nich to model Performance 9. Wyposażony niestandardowo, bo w dwa głośniki niskotonowe, każdy o średnicy 10 cali (250 mm) i mocy 500 W. Wykorzystano w nich technologię Continuous Mordaunt-Short Profil Cone, czyli takie wykonanie aluminiowej membrany, by jej powierzchnia była idealnie połączona, dając doskonałą sztywność i minimalne zniekształcenia.

Przetworniki ustawiono przeciwlegle w bardzo sztywnej konstrukcji z odlewanej stali, która jest połączona z podłożem oraz całkowicie odizolowana od obudowy. Ta ostatnia jest w formie kostki z delikatnymi zakrzywieniami, o wymiarach każdego boku 50 cm, zbudowana z płyty MDF o grubości 25 mm.

Mordaunt-Short Performance 9 speakers

Wewnątrz pracuje wzmacniacz w postaci dwóch modułów ICEpower o łącznej mocy 1000 W wraz z układem ARC (Active Room Control) drugiej generacji, który został opracowany przez Mordaunt-Short. Wspiera on wydajność subwoofera, eliminując najbardziej kłopotliwe rezonanse pomieszczenia, w którym się znajdujemy, za pomocą dołączonej płyty testowej CD i miernika poziomu ciśnienia akustycznego (SPL).

 

Dane techniczne:

Typ: subwoofer, bass-refleks
Głośnik niskotonowy: 2 szt., membrana o średnicy 10 cali (250 mm)
Zakres częstotliwości: 14 – 200 Hz
Regulacja częstotliwości filtru: 25 – 100 Hz
Moc wzmacniacza: 1000 W RMS
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 500 x 500 x 500 mm
Masa: 40 kg
Wykończenie: czarny

Link do producenta: http://www.mordaunt-short.com/

http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2015/07/Mordaunt-Short-Performance-9-600x450.jpghttp://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2015/07/Mordaunt-Short-Performance-9-150x113.jpgPaweł AndrzejczakSubwooferyActive Room Control,ARC,Continuous Mordaunt-Short Profil Cone,ICEPower,Mordaunt Short
Mordaunt-Short to angielski producent zestawów głośnikowych, głównie z myślą o użytkownikach systemów kina domowego, który jest na rynku prawie od 50 lat. Najbardziej znane są jego niewielkie kolumny półkowe, ale w swojej ofercie posiada też subwoofery. Najbardziej charakterystyczny z nich to model Performance 9. Wyposażony niestandardowo, bo w dwa...