thiel-tt1

Amerykańska firma THIEL Audio, mająca siedzibę w Nashville, przedstawiła nowy model podłogowego zestawu głośnikowego TT1, należącego do rodziny o nazwie 3rd Avenue Collection.

Jest to kolumna 3-drożna, bass-refleks, w której wykorzystano specjalnie zaprojektowane, i wykonywane na zamówienie, głośniki przez firmy SEAS i Scan-Speak .

Dwa głośniki niskotonowe z aluminiową membraną o średnicy 6,5 cala (170 mm) i aluminiowymi koszami są rozmieszczone jeden nad drugim, prawie centralnie na przednim panelu obudowy. Są to przetworniki firmy Scan-Speak.

Głośnik średniotonowy z membraną z włókna szklanego, o średnicy 4,25 cala (110 mm), również posiada odlewany kosz wykonany z aluminium. Tenże stożek z włókna szklanego cechuje się niewielką masą, a zarazem duża sztywnością. A także lepiej tłumi wibracje, które są tutaj wielce niepożądane. Pochodzi on z firmy SEAS.

Tweeter użyty w tej konstrukcji to wysokiej klasy przetwornik firmy SEAS z 1-calową (25 mm) kopułką wykonaną z tytanu. Znawcy tematu wiedzą dobrze, że materiał ten przenosi fale dźwiękowe bez efektu rozpływania się sceny dźwiękowej w każdym wymiarze.

 

THIEL Audio TT1

 

Obudowa kolumny THIEL Audio TT1 wykonana jest z płyt MDF łączonych za pomocą wręg (czyli „na zakładkę”) dzięki którym zwiększa się powierzchnia styku klejonego i sztywność całej konstrukcji. Ścianki boczne są zaokrąglone, by zmniejszyć wpływ rezonansów wewnętrznych.
Ciekawostką jest to, że każdy z głośników posiada własną komorę. Stąd na tylnej ścianie znajdują się dwa porty bass-refleks. Poniżej nich umieszczono terminal z dwiema parami złącz, umożliwiające podłączenie w układzie bi-wiring. Kolumny głośnikowe THIEL Audio TT1 oferowane są w kolorystykach: Rosewood, Espresso i wysoki połysk w kolorze czarnym.

 

Dane techniczne:

Typ: 3-drożna bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka tytanowa o średnicy 25 mm
Głośnik średniotonowy: 1 szt., membrana z włókna szklanego o średnicy 110 mm (4,25″)
Głośniki niskotonowe: 2 szt., membrana aluminiowy o średnicy 6,5″ (170 mm)
Skuteczność: 91 dB
Impedancja: 4 Ohmy
Pasmo przenoszenia: 39 Hz – 30 kHz
Częstotliwośc podziału zwrotnicy: 350 Hz, 2.1 kHz
Rekomendowana moc wzmacniacza: 20 – 250 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 1043 x 260 x 254 mm
Ciężar: 26,4 kg

Strona producenta: https://www.thielaudio.com/tt1-tower/

http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2016/12/THIEL-TT1.jpghttp://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2016/12/THIEL-TT1-150x150.jpgPaweł AndrzejczakKolumny głośnikoweKolumny podłogowe
Amerykańska firma THIEL Audio, mająca siedzibę w Nashville, przedstawiła nowy model podłogowego zestawu głośnikowego TT1, należącego do rodziny o nazwie 3rd Avenue Collection. Jest to kolumna 3-drożna, bass-refleks, w której wykorzystano specjalnie zaprojektowane, i wykonywane na zamówienie, głośniki przez firmy SEAS i Scan-Speak . Dwa głośniki niskotonowe z aluminiową membraną o...