Duński Audiovector oferuje, w ramach serii SR3, 4 modele zestawów, wszystkie są to kolumny podłogowe. Należą do niej: Super (posiadający tweeter z jedwabną kopułką), Signature (z wysokotonowym z jedwabną kopułką z technologią Evotech), Avantgarde oraz Avantgarde Arreté. Dwa ostatnie posiadają wstęgowe głośniki wysokotonowe. Oczywiście, oprócz różnicy w zastosowanych komponentach i budowy, również ceny są odmienne: od 5500 zł do 14 500 zł za sztukę. Poniżej przedstawiamy najdroższy z nich czyli Audiovector SR3 Avantgarde Arreté.
W zestawie tym pracują 3 przetworniki. Wstęgowy głośnik wysokotonowy Avantgarde, wykończony pięknym, chromowanym panelem przednim, generuje dźwięk do częstotliwości 52 kHz. Poniżej niego znajdują się dwa głośniki o średnicy membran 15 cm, wykonanych z włókien szklanych i węglowych. Przy czym, górny pracuje w pasmie średniotonowym (od 300 Hz), zaś dolny jest głośnikiem stricte przetwornikiem niskotonowym w zależności od modelu w serii SR 3 częstotliwości podziału zwrotnicy lekko się różnią. Ciekawostka jest to, że zastosowano tutaj system NES ( No Energy Storage ) mający za zadanie mechaniczne odizolowanie głośników od obudowy oraz układ 3-punktowego mocowania ich do przedniej ściany usztywniającej ( Resonance Free Fixing ).
Obudowa kolumny została tak zaprojektowana, by nie posiadała równoległych ścian. Tylna ściana jest znacznie węzsza od przedniej, zaś boki sa zaokrąglone. Wszystko po to, by uniknąć rezonansów wewnętrznych i tym samym zmniejszyć ilość materiału wytłumiającego wewnątrz konstrukcji. Całość stoi na cokole z regulowanymi kolcami, w którym (widoczne jedynie od spodu) znajduje się wylot tunelu bass-refleks. Na tylnej ściance na górze umieszczono dwa wyloty SEC ( Soundstage Enhancement Concept ) w celu uzyskania bardzie przestrzennego dźwięku, na dole zaś trzy pary pozłacanych gniazd głośnikowych, umożliwiające podłączenie kolumn w układzie tri-wiringu lub tri-ampingu. W komplecie nabywca otrzymuje pozłacane blaszki służące jako zworki.
Zestaw Audiovector SR3 Avantgarde Arreté może być wykończony w wielu wariantach: cherry, cherry z lakierem fortepianowym, rosewood, rosewood z lakierem fortepianowym, biały, biały z lakierem fortepianowym, czarny z lakierem fortepianowym oraz fornir czarny jesion (black ash).
Dane techniczne:
Typ: bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., wstęgowy
Głośnik średnio- i niskotonowy: 2 szt, membrana z włókien szklanych i węglowych o średnicy 150 mm
Pasmo przenoszenia (-6dB): 24 Hz – 52 kHz
Efektywność: 91,5 dB
Impedancja: 8 Omów
Częstotliwość podziału: 300 Hz, 2800 Hz
Moc maksymalna: 350 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 103 cm x 19 cm x 33 cm
Więcej informacji: http://www.audiovector.com/models
Przeczytaj także o:
Amerykańska firma Magico to przykład producenta zestawów gło...
Firma Roth Audio powstała w Wielkiej Brytanii w roku 2007 i ...
Firma Wharfedale z 70-letnią tradycją jest częścią Intern...
Estońska firma Estelon jest młodym producentem kolumn głośni...
Firma Epos była do tej pory znana z produkcji zestawów Elan,...
Zestawy ProAc Response D30 można scharakteryzować kr&...