Jean-Marie Reynaud Euterpe Supreme

Francuski producent zestawów głośnikowych Jean-Marie Reynaud szczyci się najdłuższą historią wśród manufaktur głośników w swoim kraju. Tak długie doświadczenie w konstruowaniu kolumn przekłada się na ich audiofilską jakość brzmienia. Wprawne oko i ucho dostrzeże wielogodzinne prace nad dopracowywaniem szczegółów.
Oferta tej firmy jest dość bogata. Można w niej znaleźć zarówno kolumny stojące, podstawkowe, jak i centralne czy naścienne. Przy czym istnieje jeszcze druga kategoria podziału: modele podstawowe, tańsze, gdzie zastosowano tunel bass-refleks oraz droższe – z linią transmisyjną i wstęgowymi głośnikami wysokotonowymi.

Kolumna podłogowa Jean-Marie Reynaud Euterpe Supreme należy do tej drugiej grupy. Jest to 2-drożny zestaw z linia transmisyjną, która ma swój wylot w dolnej części przedniej ściany. Cała obudowa, dostępna w 6 kolorach, powstała nie z tradycyjnej płyty MDF, lecz sklejki bukowej, co, według projektantów, znacznie poprawiło brzmienie.

Jako głośnik niskotonowy pracuje przetwornik z 7-calową membraną papierową z domieszką pyłu węglowego i korektorem fazy o grzybkowatym kształcie. Jest on osiowo przymocowany do tylnej ścianki obudowy. Takie rozwiązanie umożliwia kontrolowanie naprężenia obudowy i zapewnia równomierne rozprowadzenie naprężeń mechanicznych pomiędzy koszem głośnika niskotonowego a przegrodą.

Jean-Marie Reynaud Euterpe Supreme white

Głośnik wysokotonowy jest zainstalowany w oddzielnej, antyrezonansowej komorze, aby także odizolować go od oddziaływań mechanicznych pochodzących od drugiego przetwornika. Tweeter posiada miękką kopułkę z czystego jedwabiu o średnicy 1,1 cala (28 mm), a przed nią zmontowano półkolisty korektor fazy Half-moon poprawiający kierunkowość i liniowość fali dźwiękowej. Układ magnetyczny złożony jest z dwóch magnesów neodymowych.

Zwrotnica Jean-Marie Reynaud Euterpe Supreme to dwa filtry o zboczu charakterystki 12 dB każdy. Wykorzystano w niej cewki powietrzne o grubości drutu 1,5 mm, osiągając w ten sposób bardzo niski opór. Oprócz nich są jeszcze kondensatory srebrne dobierane według pary na przy 1% tolerancji. Z tyłu obudowy umieszczono na płycie aluminiowej podwójne złącze WBT, dzięki którym możliwe jest podłączenie kolumny za pomocą przewodu odizolowanego, widełek lub wtyku bananowego.

Jean-Marie Reynaud Euterpe Supreme tyl

Dane techniczne:
Typ: 2-drożny, z linią transmisyjną
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., jedwabna kopułka o średnicy 1,1 cala, magnes neodymowy
Głośnik niskotonowy: 1 szt., membrana papierowa o średnicy 7 cali (175 mm)
Pasmo przenoszenia: 40 – 22 000 Hz
Skuteczność: 90 dB/W/m
Impedancja: 4 Ohmy
Moc znamionowa: 80 W
Moc maksymalna: 160 W
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 3800 Hz
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 92 x 20 x 33 cm
Cena: 2450 Euro za parę

Strona producenta: http://jm-reynaud.com/euterpe-supreme.html




Przeczytaj także o:

http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2016/03/Jean-Marie-Reynaud-Euterpe-Supreme-350x600.jpg http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2016/03/Jean-Marie-Reynaud-Euterpe-Supreme-88x150.jpg Paweł Andrzejczak Kolumny głośnikowe Kolumny podłogowe Half-moon,kondensatory srebrne,korektor fazy,WBT
Francuski producent zestawów głośnikowych Jean-Marie Reynaud szczyci się najdłuższą historią wśród manufaktur głośników w swoim kraju. Tak długie doświadczenie w konstruowaniu kolumn przekłada się na ich audiofilską jakość brzmienia. Wprawne oko i ucho dostrzeże wielogodzinne prace nad dopracowywaniem szczegółów. Oferta tej firmy jest dość bogata. Można w niej znaleźć zarówno...