Systemy tour-guide

Praca przewodników turystycznych i tłumaczy byłaby znacznie bardziej uciążliwa, gdyby nie specjalne urządzenia i systemy. Tego typu sprzęt jest wygodny w użytkowaniu, łatwy w obsłudze, a przede wszystkim – skuteczny. W jakich sytuacjach może być wykorzystywany i jakie modele są najlepsze dla konkretnych zastosowań?

Dla przewodników

Praca przewodnika turystycznego wiąże się z niemałą presją i może nadwyrężać struny głosowe osoby wykonującej ten zawód. Zastosowanie systemu tour-guide doskonale sprawdzi się jako wyposażenie firmy wyspecjalizowanej w oprowadzaniu wycieczek – gwarantuje on wygodę użytkowania i łatwą obsługę oraz pewność, że każdy uczestnik doskonale usłyszy wszystko to, co opowiada oprowadzający. Dlaczego tego typu sprzęt jest tak ważny? Podczas wakacji wiele osób chce zwiedzać zabytki i ciekawe miejsca w sposób wygodny, a więc bez przepychania się w tłumie i z możliwością dokładnego przyjrzenia się najbardziej interesującym obiektom. Systemy tour-guide w pełni na to pozwalają – dzięki nim turyści nie muszą stać blisko przewodnika, aby usłyszeć jego głos, zaś sam przewodnik nie naraża strun głosowych podczas pracy i może dyskretnie oprowadzić grupę zwiedzających po muzeach, świątyniach i innych miejscach wymagających zachowania ciszy. Systemem doskonale sprawdzającym się w takich sytuacjach jest np. WT-350 firmy Okay.

Systemy tour-guide 1

Dla tłumaczy

Konferencje naukowe nierzadko gromadzą specjalistów z całego świata, dlatego ważne jest, aby każdy z uczestników tego typu spotkań mógł zrozumieć poszczególne odczyty. Idealnym rozwiązaniem sprawdzającym się do tłumaczenia mobilnego i symultanicznego są systemy tour-guide, które znajdują zastosowanie nie tylko podczas wycieczek, ale również w przypadku sympozjów międzynarodowych. Do tego typu zastosowań zalecany jest np. system Okay EJ-5.

Systemy tour-guide 2

W trudnych warunkach

Zakłady produkcyjne nierzadko oprowadzają potencjalnych klientów lub kontrahentów po swojej firmie. Na linii produkcyjnej nierzadko panuje duży hałas uniemożliwiający porozumiewanie się, a tym samym wyjaśnienie wielu istotnych kwestii. Również w tym przypadku doskonale sprawdzą się systemy tour-guide, a zwłaszcza model EJ-7, który ma bardzo solidną obudowę aluminiową zabezpieczającą urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed działaniem pola elektromagnetycznego.

Inne zastosowania

System tour-guide kojarzy się przede wszystkim z turystyką, jednak jak widać jego zastosowanie jest znacznie szersze. Niewielkie, za to bardzo praktyczne urządzenia pozwalają na swobodne porozumiewanie się podczas wycieczek, konferencji czy w miejscach, gdzie panuje hałas. Warto jednak wiedzieć, że to nie jedyne zastosowania tego typu sprzętu. Jest on używany również do audiodeskrypcji, czyli opisu słownego spektaklów, filmów, wydarzeń kulturalnych i sportowych dla osób niedowidzących i niewidomych. Chętnie korzystają z niego także sędziowie piłkarscy oraz trenerzy wielu dyscyplin sportowych. Wspomniane wyżej systemy tour-guide oferuje m. in. firma Media Expo .




Przeczytaj także o:

http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2017/04/systemy-tour-guide.jpg http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2017/04/systemy-tour-guide-150x103.jpg Paweł Andrzejczak Polecamy
Praca przewodników turystycznych i tłumaczy byłaby znacznie bardziej uciążliwa, gdyby nie specjalne urządzenia i systemy. Tego typu sprzęt jest wygodny w użytkowaniu, łatwy w obsłudze, a przede wszystkim – skuteczny. W jakich sytuacjach może być wykorzystywany i jakie modele są najlepsze dla konkretnych zastosowań? Dla przewodników Praca przewodnika turystycznego wiąże się...