Po 4 latach od powstania Electry2 nadszedł czas na prezentację nowego modelu. Electrę Generation 3 z jej poprzedniczką łączy jedynie nazwa oraz kształt obudowy z półokrągłymi bokami wykończonymi skórą. Electra Gen. 3 została zaprojektowana od podstaw, począwszy od zastosowanych w niej głośników, poprzez zwrotnicę, aż po nowe elementy obudowy oraz detale.
Głośnik wysokotonowy to przygotowana specjalnie dla nowej Electry jedwabna kopułka o średnicy 25 mm, która pracuje w układzie magnetycznym z 2 komorami służącymi do tłumienia rezonansów oraz dopasowania jej efektywności do współpracującego z nią głośnika basowego.
Układ magnetyczny został uziemiony i wykorzystuje system BAD (Bascet accurate Dampenieng) optymalizujący brzmienie głośnika. Kopułka zabezpieczona jest przed uszkodzeniami stalowym łukiem.
Tony niskie i średnie przetwarza głośnik o średnicy 13 cm. Jego membrana to połączenie nasączanej celulozy, która dobrze tłumi rezonanse, z bardzo lekkim i sztywnym włóknem węglowym, które poprawia odpowiedź impulsową. Głośnik posiada wentylowany układ magnetyczny chroniony miedzianym pierścieniem, który dodatkowo stabilizuje pole magnetyczne. Kosz głośnika został uziemiony, zastosowany system BAD optymalizuje brzmienie głośnika.
Sercem nowej Electry Generation3 jest zaprojektowana całkowicie na nowo zwrotnica z filtrami drugiego rzędu i korekcjami fazy i impedancji. Zwrotnica korzysta z opracowanych przez Divine Acoustics systemów SGP (Single Ground Point) oraz RFpath (Resistors Free path). Pierwszy z nich skupia masę całego układu w jednym punkcie, skraca drogę sygnału i umożliwia właściwe rozładowywanie kondensatorów. System RFpath umożliwił całkowitą rezygnację z rezystora szeregowego i równoległego w torze głośnika wysokotonowego. Do budowy zwrotnicy zostały użyte kondensatory Jantzen Audio z serii Z-Superior, Z-Standard oraz Cross-Cap, cewki nawijane miedzią OFC oraz rezystory metalizowane (w układach korekcyjnych).
Kolejną nowością w Electrze Gen. 3 jest okablowanie. Wszystkie wewnętrzne połączenia wykonano za pomocą taśmy miedzianej OFC o ściśle określonych długościach oraz określonej kierunkowości.
Obudowa Electry Gen. 3 to bass-reflex wentylowany w dół. Do jej budowy wykorzystano połączenie wielu typów materiałów. Boczne ścianki tworzy kilkuwarstwowa rama z MDF i płyty stolarskiej wzmocniona stalową kratownicą, która łączy ze sobą także przednią i tylną ściankę. Dodatkowo, aby wzmocnić obudowę, na wysokości głośnika basowego znajduje się wypalony laserowo stalowy wieniec. Stabilności dodaje też dolna ścianka, która również wykonana jest z metalu. Obudowy mogą być wykończone lakierem na wysoki połysk, fornirem na wysoki połysk lub laminatem. Głośniki stoją na stalowym cokole wyposażonym w chromowane grafitowe kolce.
Electra Generation 3 trafi do sprzedaży w sierpniu 2015r.
Więcej informacji oraz dane techniczne na stronie producenta: www.divineacoustics.com
Przeczytaj także o:
Pomysł produkcji gramofonów zrodził się w 2010 roku w głowie...
Przedwzmacniacz Phenom zrealizowany został w konfiguracji du...
Za nami już kolejna edycja AudioShow - to wystawa, gdzie w t...
Holophony to prawdopodobnie jedyne dostępne na rynku kolumny...
Imprezy plenerowe – największy ich wysyp mamy zdecydowanie w...
Praca przewodników turystycznych i tłumaczy byłaby znacznie ...