Tag Archives: Chris Sound Research

Przedwzmacniacz Phenom CSR

Przedwzmacniacz Phenom

Przedwzmacniacz Phenom zrealizowany został w konfiguracji dual-mono i przeznaczony jest do współpracy z gramofonami wyposażonymi we wkładkę typu MM lub MC High Output.

Interesujące rozwiązanie posiada jego tor zasilania: w pełni niezależny zespół zasilaczy obydwu kanałów wyposażony jest w dwa transformatory toroidalne oraz układy podwójnej stabilizacji napięcia. Układ taki zapewnia znakomite parametry zasilania, które są szczególnie ważne w urządzeniu wzmacniającym sygnał o niskim poziomie, tak jak w przypadku tego przedwzmacniacza.

 
CSR Texas przod

CSR Texas Monoblok

CSR Texas Monoblok otwiera linię wzmacniaczy dzielonych w ofercie Chris Sound Research – gdańskiej manufaktury konstruktora i znanego muzyka Krzysztofa Jarkowskiego. We wzmacniaczu zastosowano zaawansowane rozwiązania techniczne zdecydowanie odróżniające tę konstrukcję od innych konkurencyjnych spotykanych na rynku. Innowacyjność wzmacniacza Texas polega na zastosowaniu symetrycznych wzmacniaczy prądu stałego spełniających rolę regulatorów napięć zasilania stopnia mocy wzmacniacza. Tego rodzaju rozwiązanie dotychczas można było spotkać jedynie w bardzo kosztownych urządzeniach takich jak np. Pass Aleph 0 czy Levinson No33.