Audio Physic Classic 30 glass

Tradycyjnie kolumny głośnikowe wykończone są lakierem, fornirem lub, w tańszych wersjach, okleiną. Ale zestawy Audio Physic Classic 30, jako zewnętrzne okrycie, oprócz standardowego drewna, wykorzystują szkło. I to w różnych kolorach, podobno w 25 odcieniach RAL. Oczywiście, nie jest ono cienkie, lecz o wystarczającej grubości, by nie stłukły się lub popękały w czasie użytkowania głośników. Konstruktorzy dobrze przemyśleli ten aspekt i szkło przymocowali do całej konstrukcji, zrobionej z płyt MDF, za pomocą miękkich dystansów. Taka podwójna ścianka zwiększa znacznie ciężar (dodatkowe 6 kg), ale i zmniejsza rezonanse obudowy. Oczywiście, oprócz wersji „szklanej” producent oferuje tradycyjne wykończenia (fornir).


Pod względem elektrycznym Audio Physic Classic 30 jest zestawem 3,5-drożnym z 5 przetwornikami. Trzy z nich są widoczne z przodu: głośnik wysokotonowy, wyposażony jest w 30 mm (1,2 cala) tekstylną kopułkę, który otoczony jest przez panel w kształcie gwiazdy, ułatwiający dyspersję fal dźwiękowych. Pomiędzy nim, a dokładnie nad nim, umieszczono głośnik średniotonowy z membraną papierową o średnicy 5,9 cala (częstotliwością odcięcia powyżej 500 Hz) i korektorem fazy oraz średnio-niskotonowy o identycznej wielkości stożka, pracujący w pasmie powyżej 120 Hz. Ciekawostką jest, że użytkownik ma do dyspozycji dwie wymienne maskownice na te głośniki: jedna pokryta materiałem, a druga to wariant  wyłącznie z otworami na przetworniki.

Audio Physic Classic 30 przekroj Oprócz powyższych głośników Audio Physic Classic 30 posiada jeszcze woofery, które są całkowicie ukryte w podstawie obudowy. Te dwa głośniki niskotonowe o 7-calowych, aluminiowych membranach zostały zamontowane pionowo wewnątrz własnej komory w podstawie obudowy. Pracują one w układzie przeciwsobnym, skierowane są do siebie tyłem i przesunięte względem osi poziomej, by zmniejszyć szerokość całej kolumny (ma tylko 17 cm). Takie rozwiązanie producent nazywa push-push z offsetem. Przy okazji, tak nisko zamontowane głośniki zapewniają dobrą stabilność całej konstrukcji.

Z tyłu znajduje się terminal z parą złączy wysokiej jakości firmy WBT, a nad nim tunel bass-refleks.

Audio Physic Classic 30 terminal

Dane techniczne:
Typ: 3,5-drożny, bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka tekstylna o średnicy 30 mm
Głośnik średniotonowy: 1 szt., membrana papierowa o średnicy 5,9 cala (150 mm), z korektorem fazy
Głośnik średnio-niskotonowy: 1 szt., membrana papierowa o średnicy 5,9 cala (150 mm)
Głośnik niskotonowy: 2 szt., membrana aluminiowa o średnicy 7 cali (175 mm)
Pasmo przenoszenia: 31 Hz – 30 kHz
Skuteczność: 89 dB
Impedancja: 4 Ohmy
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25-180 W
Wymiary(wys. x szer. x głęb.): 1055 x 170 x 410 mm
Ciężar: 27 / 33 kg
Wykończenie: szkło lub fornir (oak, black ash, cherry, ebony, walnut)

Więcej informacji: http://www.audiophysic.de/classic30/index_e.html




Przeczytaj także o:

http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2015/05/Audio-Physic-Classic-30-glass-188x600.jpg http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2015/05/Audio-Physic-Classic-30-glass-47x150.jpg Paweł Andrzejczak Kolumny głośnikowe Kolumny podłogowe Audio Physic,black ash,cherry,Classic,ebony,oak,szkło,walnut,WBT
Tradycyjnie kolumny głośnikowe wykończone są lakierem, fornirem lub, w tańszych wersjach, okleiną. Ale zestawy Audio Physic Classic 30, jako zewnętrzne okrycie, oprócz standardowego drewna, wykorzystują szkło. I to w różnych kolorach, podobno w 25 odcieniach RAL. Oczywiście, nie jest ono cienkie, lecz o wystarczającej grubości, by nie stłukły się...