DA Electra 3

Kolumna podłogowa Divine Acoustics Elektra 3 posiada dość nietypowy kształt – jest “bardziej szeroka, niż głęboka”. Została ona starannie wykonana z elementami ze sztucznej skóry i polakierowana wielowarstwowo (lakier fortepianowy). Ich użytkownik może zobaczyć elementy zwrotnicy na tylnym panelu przez estetyczne, okrągłe okienko – pomysł oryginalny i dający wgląd we wnętrze kolumny.

Trzecia wersja Elektry wykorzystuje doświadczenia z wyższego modelu Proxima Divine Acoustics, choć nadal jest konstrukcją wentylowaną w odróżnieniu od Proximy i w swej tradycji objętością obudowy przypomina monitor średniej wielkości (10 litrów). Zaprojektowana i składana ręcznie przez konstruktora przypomina garnitur szyty na miarę. Stylowej formie zewnętrznej dorównuje dopracowane inżyniersko wnętrze.

Divine Acoustics Electra 3

Konstrukcja Divine Acoustics Elektra 3 posiada metalowe ożebrowanie, które czyni obudowę sztywniejszą, mniej podatną na drgania. Ściany przednia i tylna są ze sobą skręcone śrubami, podobnie jest ze ścianami bocznymi. Konstruktor użył tu modyfikowanych przez siebie głośników – jedwabną kopułkę o średnicy 25 mm oraz nisko-średniotonowy z membraną o średnicy 13 cm wykonaną z celulozy i karbonu.

Elementy zwrotnicy z kondensatorami Jantzena, okablowanie wewnętrzne z miedzi OFC ułożone kierunkowo to następne przykłady dbałości o jakość.

DA Electra 3 zwrotnice
Dane techniczne:
System: 2 drożny, obudowa bass-reflex, wentylowana w dół
Impedancja: 8 Ohm
Efektywność: 87 dB
Moc maksymalna: 60 W
Zalecana moc wzmacniacza: 8 – 60 W
Zalecana wielkość pomieszczenia: 12 – 20 m2
Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 20 kHz, wraz z portem bass-reflex
Wymiary zewnętrzne (bez cokołu): wysokość 107cm, szerokość 27cm, głębokość 12cm
Masa transportowa: 2 x 17kg
Głośniki:
– wysokotonowy: 25mm jedwabna kopułka chłodzona ferrofluidem, podwójna komora tłumiąca
– basowy: 13cm membrana z celulozy i włókna węglowego, zawieszenie gumowe, wentylowany układ magnetyczny

Zwrotnica: starannie dobrane filtry 2 rzędu, optymalizowane pod kątem łatwości wysterowania wzmacniacza, linearyzacji impedancji i zgodności czasowej w całym paśmie przetwarzania, systemy Single Ground Point oraz Resistors Free Path.
Wykończenie:
– wysoki połysk: snakewood, black, white
– mat: rosewood, latte venge
Czas wygrzewania – około 100 godzin

Cena: 4900 – 5900zł w zależności od wykończenia

Info: http://hifijaity.pl

 

http://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2016/05/DA-Electra-3-521x600.jpghttp://loudspeaker.pl/wp-content/uploads/2016/05/DA-Electra-3-130x150.jpgPaweł AndrzejczakPolecamy
Kolumna podłogowa Divine Acoustics Elektra 3 posiada dość nietypowy kształt – jest “bardziej szeroka, niż głęboka”. Została ona starannie wykonana z elementami ze sztucznej skóry i polakierowana wielowarstwowo (lakier fortepianowy). Ich użytkownik może zobaczyć elementy zwrotnicy na tylnym panelu przez estetyczne, okrągłe okienko – pomysł oryginalny i dający wgląd...